Misyonumuz & Vizyonumuz

Anasayfa - Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz

"Sana yetimleri soruyorlar. De ki:-Onların durumlarını düzeltmek (yardımda bulunmak) en hayırlı olanıdır. Eğer onlarla bir arada yaşarsanız artık onlar sizin kardeşlerinizdir. Allah düzeltenle bozanı ayırt etmesini bilir. Allah dileseydi sizi zora sokardı. Şüphesiz Allah güçlüdür, hakîmdir." ( Bakara Süresi - 220. Ayet ) 

"Sakın yetimi ezme, onu küçümseyip üzme" (Duha Süresi-9. Ayet)

Hiçbir zaman bölge, dil , din ve ırk ayırımı yapmadan, bu engele takılmadan, nerede yetim, öksüz ve mazlum var ise orada olabilmeyi kendimize görev olarak bilir, bu minvalde aksiyon alarak ekiplerimiz ve hayırseverlerimiz ile el ele vererek; gelecek inşa etmeyi, çocukluğu  işgal edilmiş, geleceği sömürülmüş yetim ve öksüz çocukların istikbali olmayı kendine vazife edinmiş gönüllüler topluluğu olarak diyoruz ki; 

Amacımız; savaş, doğal afet, işgal ve insan hakları ihlalleri ile babasız, annesiz ve evsiz kalan, hayatta en değerli kurum olan aile kavramı büyük yara almış, kendisine ekonomik ve manevi olarak yetmeyen, desteğe ve hizmete gereksinim duyan öksüz, yetim ve ağır engelli ailelere, yaşanabilir bir hayat sunarak yaşadıkları trajediyi kendilerine unutturmaktır.

Düzenleri bozulmuş bu düşkünlere el uzatmayı ve paylaşmayı prensip haline getirmiş hayırseverleri bir araya getirerek, Hayırseverler ve yetim aileler arasında köprü olarak yetim ve öksüzlere temiz bir gelecek hazırlamaktır.

Bağışın cinsine ve miktarına bakmadan emanet bilinciyle kabul edip,  titizlikle araştırılmış, tespit edilmiş, ihtiyaç derecesi belirlenmiş ailelere ulaştırmayı kendimize borç bildik.

Vizyonumuz

"Yetim Benim Emanetim" düsturuyla bakıp, geleceğimizi onlarda gördüğümüzden, hayır ve bağışları hep bir adım daha öteye taşımayı kendilerine görev edinmiş, gönüllüler topluluğu olarak diyoruz ki;

* Başta ülkemiz ve yakın komşularımız olmak üzere dünyanın her yerinde savaş, afet, işgal ve ihlallere maruz kalmış tüm yetimlerin ve öksüzlerin yanında olacağız.
* Dünyada yardımlaşma alanında uzman ülkeler ve kurumlarla işbirliği yaparak ortak bilinç oluşturacağız.
* Yetim ve öksüz çocukların geleceklerine daha umutlu bakmaları için, eğitim ve öğretimlerini her ne şatta olursa olsun tamamlamalarını sağlamak için destekleyeceğiz.
* Dini, kültürel ve ekonomik asimilasyonları önleyerek yetim ve öksüzlerin kendi benliklerini koruyacağız.
* Elini uzatmış yetim, öksüz ve düşkünler ile, El uzatan hayırseverler arasında köprü olacağız.
* Veren elin, alan eli takip edebileceği ve güven duyacağı bir ortam hazırlayıp, tüm hayır ve bağışları şeffaf bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Güvensiz ve şüpheli her durumdan uzak duracağız.
* Yetim ve öksüz ailelere meslek ve beceri kazandırarak kendi ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını sağlayacak, onları alan el değil veren el konumuna getirerek toplumsal kalkınmayı sağlayacağız.
* Doğuştan veya sonradan engeli olan kimsesizlerin engellerini ortadan kaldıracak, tedavilerine destek olacak ve hizmetlerini görerek onları da topluma kazandıracağız.