Yetim Giydirme

Anasayfa - Yetime Destek Ol
Yetim Giydirme
Bir çocuk kalbini mutlu etmenin çok kolay yolları vardır. Bir çikolata, bir şeker, bir balon... Gelin bu sefer çikolatanın yanına bir kat elbise ekleyelim. Yaklaşan kurban bayramında yeni kıyafetler giyemedikleri için onların içi buruk olmasın. Yetim ve Öksüzler için El Ele Derneği olarak yıl içerisinde yetim çocuklar için mevsime göre kıyafet dağıtımları yapıyoruz. Ankara'da olan kardeşlerimiz bu konuda biraz daha şanslı. Dernek binamıza gelerek yetimlerin giydirilmesine yardım edebilirsiniz. Sadaka Allah için vermektir; en sevdiklerinden, malından, vaktinden, bilginden, sevginden vermektir.

Yetimi Giydir, Tebessümü Ol


Dünyada milyonlarca çocuk savaş, doğal afet, yoksulluk gibi nedenlerle anne babalarını kaybediyor, daha küçük yaşlarında yaşam mücadelesi vermek ve başka ülkelere göç etmek zorunda kalıyor.

Küçük yaşlarda zor koşullarla karşı karşıya kalan çocuklar giyinme gibi temel gereksinimlerinden dahi yoksun kalıyor, maddi manevi desteğe ihtiyaç duyuyorlar.

Desteklerinizle yürüttüğümüz "Yetim Giydirme" projesiyle yetim ve öksüzlerimizin giyim ihtiyaçlarını karşılıyor yüzlerinde bir tebessüm oluyoruz.

Kış aylarında bot ve mont dağıtımı, bayramlarda bayramlık hediyesi ayrıca günün belli saatlerinde gidip ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde açık olan yetim giyim mağazamızla ihtiyaçlarını karşılamalarına vesile oluyoruz.

Yetime sahip çıkmanın Allah'ın bir emri ve insanlığımızın bir gereği olarak vazifemiz biliyor, yetimleri sevindirmenin Peygamberimiz’den bizlere kalan bir miras olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.

Yapacağınız yardımların Allah (c.c) tarafından kabul edilmesini temenni ediyor ve ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyoruz.

Hayata gözlerini yetim olarak açmış olan Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem:
“Yetime karşı şefkatli bir baba gibi ol!” tavsiyesinde bulunmuştur. (Heysemî, VIII, 163)

"Her kim ki, elbise ihtiyacı olan bir Müslümana elbise giydirse, Allah da ona cennetin yeşil elbiselerinden giydirir. Hangi Müslüman aç bir Müslümanı doyurursa, Allah da onu cennet meyvelerinden doyurur. Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” (Ebû Dâvûd, Tirmizi)

Sık Sorulan Sorular
 • Hangi bölgelerde yetim giydirme projesini yürütüyorsunuz?
  • Ankara'da takibimizde bulunan yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi ailelerimize ve Suriye/İdlib bölgesinde çadır kent ve yetimhanelerde projemizi yürütüyoruz.
 • Yetim giydirme projesine nasıl destek olabiliriz?
  • Banka hesap numaralarına, web sitemizden online olarak ve bizzat derneğimize gelerek elden ulaştırabilirsiniz.
 • Yetim Giydirme projesine yurtdışından bağış yapmamız mümkün mü?
  • Evet. Web sitemiz üzerinden online olarak veya derneğimizin hesap numaralarından bağış yapabilirsiniz.
 • Kendimiz kıyafet alarak destek olabilir miyiz?
  • Evet, derneğimizin mağazasına yeni ve kullanılabilecek durumda olan ikinci el kıyafetlerinizi getirebilirsiniz.
  • Mağazamız, takibimizdeki ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için hafta içi ve hafta sonu 09.00-18.00 arası açık bulunmakta.
 • Yetimler giydirildikten sonra fotoğrafları gönderiyor musunuz?
  • Hayır, tarafınıza özel olarak gönderilmez ancak derneğimizin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edip, görüntülere ulaşabilirsiniz.
 • Bir yetimin giysi bedelini veremeyenler daha az miktar verebilir mi?
  • Evet. Serbest bağış kısmında yer alan yetim giydirme bölümünden yahut dernek hesap numaramıza açıklamaya "serbest yetim giydirme" yazarak dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.
 • Giyim mağazasında bulunan kıyafetler sadece çocuklar için mi?
  • Hayır, yetişkinler için de kıyafet bulunuyor. Takibimizdeki ailelerin tüm fertleri mağazamızdan faydalanabiliyor.