Yetim Hamiliği

Anasayfa - Yetime Destek Ol
Yetim Hamiliği

Dünyadaki yetim çocuk sayısı resmi rakamlara göre 200, gayri resmi rakamlara göre ise 400 milyonu aştı. Günde 10 bin çocuk yetim kalıyor. Resmi rakamlara göre Türkiye'de 350 bin yetim var. Yıllardır iç savaşın sürdüğü Suriye'de ise bu rakam 1 milyonu buldu.

Her yıl bu yetim çocuklardan 2 buçuk milyonu suç çetelerinin eline düşüyor. Yetimler İnsan kaçakçılığı, organ mafyası, fuhuş ve dilenci şebekeleri, madde bağımlılığı gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyorlar. Biz ellerinden tutmazsak kötü niyetli kişi ve kuruluşlar yalnız bırakılmış yetimlerin hayatını çalıyor, kötü amaçları için kullanıyorlar.

Önceliği yetimlere ulaşmak olan derneğimiz ülkemizdeki yüzlerce yetimin elinden tutuyor. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere destek olmak için çalışıyor.
İstiyoruz ki dünya üzerinde yalnız bırakılmış hiçbir çocuk kalmasın.

Milyonlarca yetim, kardeş edinilmeyi bekliyor. Sizlerde yetim sponsorluğu projemize destek vererek Ayda 300 ₺ ile bir yıl boyunca bir yetime sponsor olup, geleceğine umut olabilirsiniz.

"Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız."Hadisin ravisi Malik İbni Enes, -Peygamber Aleyhisselam'ın yaptığı gibi- işaret parmağıyla orta parmağını gösterdi. (Müslim, Zühd 42.)


"Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)