Kardeş Aile Projesi

Anasayfa - Yetime Destek Ol
Kardeş Aile Projesi
Elini Uzat Yetim Bırakma

Ülkemizde bulunan binlerce yetim ve mazlum aile kendisini kardeş edinecek hayırseverleri beklemekte.

Siz de ''Kardeş Yetim Aile'' projemiz ile bir aileyi kardeş edinerek aylık en az 600 tl ile bir aileyi bir yıl boyunca kardeş edinip maddi manevi destek olabilirsiniz. Dilerseniz bir yılı toplu olarak gönderebilirsiniz. Dilerseniz her ayın belli tarihinde bağışını ulaştırabilirsiniz.

Bizlere ulaştırdığınız bağışları, kardeş edindiğiniz ailelere aylık olarak ulaştırıyor, sizlerin vesilesiyle yüzlerinde tebessüm oluyoruz. Aylık bağışları ailelerin evlerine ulaştırıyor ya da dernek binamızda dağıtımını yapıyoruz.

Bu projenin asıl amacı insani yardıma muhtaç yetim ve ihtiyaç sahibi olan kişilere sürekli destek sağlamaktır. Yetim Kardeş Aile projemizle; veren aile ile yardım alan yetim ve mazlum aile arasında kardeşlik köprüleri kurarak toplumdaki kardeşlik bağını ve birliği güçlendiriyoruz.

Siz de yetim, öksüz veya mazlum bir aileyi kardeş edinmek istiyorsanız 0533 303 9876 ile iletişime geçebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

 • Bir aileyi nasıl kardeş edinebilirim?
  • 0533 303 9876 numaramız ile iletişime geçerek, kardeş aile edinmek istediğinizi, isim soy isim- telefon- aylık vermek istediğiniz bağış miktarını belirtmeniz ve bir yıl boyunca aileye belirttiğiniz miktarı göndereceğinize dair sözlü taahhütte bulunmanız gerekmektedir. Ardından size aciliyet sırasına-ihtiyaç durumuna göre bir ailenin bilgilerini içeren isminize düzenlenmiş bir form ve hesap bilgilerini gönderiyoruz. Kardeş edindiğiniz ailenize aylık gönderdiğiniz miktarı ulaştırıyoruz. Dilerseniz ailenizi derneğimizde ziyaret edebilirsiniz.
 • Kardeş Aile Projesinin Kapsamı Nedir
  • Kardeş aile projesi ile sponsor edindiğiniz yetim ve mazlum ailenin temel ihtiyaçlarının bizzat sizler üzerinden karşılanması hedeflenmektedir. Bu vesile ile yetim aile her ay göndermiş olduğunuz veya bizzat kendinizin ziyareti ile aileye ulaştırdığınız bağış ile kardeş aileniz temel ihtiyaçlarını giderebilmek ile birlikte derneklerin bulunduğu yardım dışında özel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
 • Kardeş Aile İçin Planlanan Bağış Miktarı Ne Kadardır ? 
  • Tespit edilmiş olan ailelerimiz içerisinde nüfus yoğunluğu ve ihtiyaç durumuna binaen 500/700/1000...TL olmak üzere bağışlar uygun görünen ailelere iletilmektedir. 
 • Kardeş Aile İçin Belirtilen Taahüd Ne Anlama Geliyor ?
  • Bu taahüd yazılı olmayıp sözlü olarak sizlerden alınmaktadır. Burada ki amaç aileye her ay bağış verilmesinin kesinleşmesi ve aileye bağışın ulaşmaması halinde oluşacak mağduriyetin önüne geçmektir.