İdlib Gıda Kolisi Yardımı

Anasayfa - Gıda Yardımları
İdlib Gıda Kolisi Yardımı
İdlib yetimleri sizlerden gelen desteklere muhtaç bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.


Siyasi kriz ve savaşın mağdur ettiği, zulümden kaçan milyonlarca insan İdlib'in farklı bölgelerinde bulunan yüzlerce çadırkentte yaşam mücadelesi veriyor. Savaş sebebiyle üretim de yapılamadığı için, gıda ihtiyaçları ancak dışardan gelen destekler ile karşılanıyor. Siyasi ve ekonomik çıkmaz içinde bulunan, başta yetim aileler olmak üzere yüzbinlerce mazlum kardeşimizin acil gıda yardımına ihtiyacı var.

Suriye'de iç savaşın başladığı dönemden bu yana sahada insani yardım çalışmalarını sürdüren gönüllü ekiplerimizle beraber İdlib'in farklı bölgelerinde bulunan ve dernek olarak önceden tespit ettiğimiz acil ihtiyaç sahibi ailelere 500 ₺ üzerinden gıda kolisi desteğinde bulunuyoruz.

Sizlerden destek geldikçe yetim ve mazlum kardeşlerimizin ayni ve nakdi tüm ihtiyaçlarının karşılanması için yardım çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bağışlarınızı yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için açıklama kısmına GIDA yazarak IBAN numaramıza Eft/havale yolu ile, web sitemiz üzerinden veya derneğimizde elden ulaştırabilirsiniz.
Eft/Havale ile bağış yapmak için ''HESAP NUMARALARI''  sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için :  0533 303 9876


Yetim Benim Emanetim...


Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler. (İnsan - 8)

Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin. [Ravi: Hz. Ebud Derda (R.A)]

"Her kim ki, elbise ihtiyacı olan bir Müslümana elbise giydirse, Allah da ona cennetin yeşil elbiselerinden giydirir. Hangi Müslüman aç bir Müslümanı doyurursa, Allah da onu cennet meyvelerinden doyurur. Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” (Ebû Dâvûd, Tirmizi)


Sık Sorulan Sorular
 • Gıda kolilerinin içeriği nasıl oluyor?
  • Gıda kolilerini her aileye bir aylık olacak şekilde hazırlıyoruz.
  • Ailelere alışkın oldukları damak tatlarına uygun, kendi yörelerine ait gıdalardan hazırlıyoruz.
 • Gıda kolileri kimlere dağıtılıyor?
  • İnfaklarınızı öncelikle yetim aileler olmak üzere ağır engelli, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.
 • Bir koli miktarı olan 300 tl'den daha az bağış gönderebilir miyim?
  • Evet. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.
 • Kendimiz gıda malzemesi alıp getirebilir miyiz?
  • İdlib'e toptan alım yapıyoruz ve kendi yörelerine ait gıda malzemesi alıyoruz. Ancak yurt içindeki ailelerimiz için şubelerimize getirebilirsiniz.