İdlib'de Zekat/Sadaka Yardımı

Anasayfa - Acil Yardımlar
İdlib'de Zekat/Sadaka Yardımı
İdlib yetimleri sizlerden gelen desteklere muhtaç bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.


2011 yılında başlayan ve yüzyılın en büyük insanlık dramlarından birinin yaşandığı Suriye’de siyasi kriz ve savaşın mağdur ettiği kardeşlerimizin durumu hala vehametini korumaya devam ediyor. Bir yanda yaşanan barınma sorunu bir yanda siyasi krizin sebep olduğu ekonomik sıkıntılar başta yetim aileler olmak üzere mazlumlara yaşamak adına çok fazla seçenek sunmuyor.

Suriye'de iç savaşın başladığı dönemden bu yana sahada insani yardım çalışmalarını sürdüren gönüllü ekiplerimizle beraber kış yardımları kapsamında Şubat ayında tekrar Suriye'nin İdlib bölgesinde olacağız. İdlib'in birçok bölgesinde dernek olarak önceden tespit ettiğimiz, yetimhanelerde yaşayan 1000 yetim ve ailelerine 500 ₺ üzerinden zekat/sadakalarınızı ulaştırmayı hedefliyoruz.

Yetim ve mazlum kardeşlerimizin ayni ve nakdi tüm ihtiyaçlarının karşılanması için yardım çalışmalarımız son hız devam ediyor. Sizlerden destek geldikçe o kadar çok yetim aileye infaklarınızı ulaştıracağız.

Siz de zekat/sadakalarınızı yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için açıklama kısmına ZEKAT-SADAKA yazarak IBAN numaramıza Eft/havale yolu ile, web sitemiz üzerinden veya derneğimizde elden infaklarınızı ulaştırabilirsiniz. Eft/Havale ile bağış yapmak için ''HESAP NUMARALARI''  sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için :  0533 303 9876


Yetim Benim Emanetim...


Onlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler. (Enfal 3)

“Eğer kalbinin yumuşamasını istiyorsan fakiri doyur, yetimin başını okşa!”(İbn-i Hanbel, II, 263, 387)