Yurt İçi Gıda Kolisi Dağıtımı

Anasayfa - Gıda Yardımları
Yurt İçi Gıda Kolisi Dağıtımı
YETİM SOFRALARINI BEREKETLENDİRELİM

Dünyanın bir çok yerinde maddi imkansızlıklar, coğrafi şartlar, savaş, doğal afet gibi sebeplerle milyonlarca insan açlık ve yoksullukla mücadele ediyor.

Yetim ve Öksüzler İçin El Ele Derneği olarak sizlerin destekleri ile ülkemizdeki yetim, ağır engelli, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolileri ile sofra oluyoruz.

Sık Sorulan Sorular
 • Gıda kolisi yardımı hangi bölgelerde yapılıyor?
  • Gıda kolisi projemiz şuan yurt içinde takibimizde olan yetim, öksüz, savaş mağduru, ihtiyaç sahibi ailelerimiz için, yurtdışında ise Afrika, Arakan, İdlib ve Gazze için devam ediyor.
 • Gıda kolilerinin içeriği nasıl oluyor?
  • Gıda kolilerini her aileye bir aylık olacak şekilde hazırlıyoruz.
  • Aileler hem ülkemizden hem de Suriye, Afganistan, Irak gibi farklı bölgelerden savaş, yoksulluk gibi sebeplerle ülkemize sığınan kişilerden oluştuğu için, onlara kendi alışkın oldukları damak tatlarına uygun, kendi yörelerine ait gıdalardan hazırlıyoruz
 • Gıda kolisi yerine kendimiz gıda malzemeleri alarak destek olabilir miyiz?
  • Evet, Ankara'da derneğimize getirdiğiniz takdirde takibimizdeki yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.
Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin. [Ravi: Hz. Ebud Derda (R.A)]

Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler. (İnsan - 8)

Yahut şiddetli bir açlık gününde kendisiyle yakınlığı olan bir yetimi yahut yerde sürünen bir yoksulu doyurmaktır. (Beled - 16)

"Her kim ki, elbise ihtiyacı olan bir Müslümana elbise giydirse, Allah da ona cennetin yeşil elbiselerinden giydirir. Hangi Müslüman aç bir Müslümanı doyurursa, Allah da onu cennet meyvelerinden doyurur. Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” (Ebû Dâvûd, Tirmizi)